Πάνω που ετοιμαζόμουν να ενημερώσω ότι όντως είχες δίκιο, δεν χρειάζεται να δηλώσεις αριθμό λογαριασμού για να βγάλει το πρόγραμμα εντολή πληρωμής...την έβγαλα ήδη χωρίς να βάλω λογαριασμό κ πήρα κ την απαλλαγή από το ΤΕΕ.
Σε ότι αφορά τον ΦΕΜ, από το ΤΕΕ μου πρότειναν να μη τον συμπεριλάβω στον φάκελο με τα δικαιολογητικά που θα καταθέσω στην πολεοδομία κ αν βγει ελλιπής βλέπουμε...πιθανόν να μην ασχοληθούν...
Τώρα η απάντηση στο ερώτημά σου...
Ο χρόνος όντως κοστολογείται διαφορετικά από τον καθένα αλλά θα συμφωνήσω στο ότι ίσως να μην αξίζει τον κόπο όλο αυτό..
Δεν είναι για τα 250 ευρώ αλλά για προσωπική μου ευχαρίστηση...αυτή την περίοδο τυχαίνει ο χρόνος μου να μην είναι ιδιαίτερα πολύτιμος, πέρα από το μεταπτυχιακό που μόλις ξεκίνησε δεν κάνω κάτι άλλο οπότε δε με βαραίνει η διαδικασία..
Πέρα απ αυτό όμως, όπως προανέφερα, θεωρώ λάθος να μην μπορώ να ρυθμίσω κάτι που με αφορά, σήμερα είναι ένας απλός ημιυπαίθριος αύριο θα μπορούσε να είναι η άδεια του σπιτιού μου...ακόμη κ αν δεν ασχοληθώ ποτέ με τη δουλειά ως ελεύθερος επαγγελματίας, από τη στιγμή που την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος την έχω, γιατί να μην έχω και το δικαίωμα να υπογράψω κάτι δικό μου για το οποίο προφανώς κ δε θα με πληρώσει κανείς??? Ασφάλεια ως μηχανικός πληρώνω κ θα συνεχίσω να πληρώνω ακόμη κ αν γίνω νοικοκυρά...η άδεια ασκήσεως σε αυτήν την περίπτωση που μου χρησιμεύει αν δε δικαιούμαι ούτε το αυτονόητο??γιατί αυτονόητο είναι, από τη δική μου οπτική γωνία, ότι θα πρεπε να νομιμοποιούμαι να το κανω χωρίς να μου δημιουργήσει πρόβλημα η εφορία..
Βέβαια ομολογώ ότι αν οι υποχρεώσεις μου αυτόν τον καιρό ήταν αυξημένες, δε θα έμπαινα σε όλη αυτή την αναζήτηση κ τη διαδικασία..το κάνω μόνο κ μόνο επειδή έχω την πολυτέλεια του χρόνου!
Κ πάλι σ ευχαριστώ, ήταν πολύ χρήσιμη η συμβουλή-πληροφορία σου..
Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το forum...